Prednášky a semináre

Domov / Prednášky a semináre / Fraktálna kresba-terapeutická kresba pre každého - Mgr. Ana Bažová Grňa
03 Aug. 2019

Fraktálna kresba-terapeutická kresba pre každého - Mgr. Ana Bažová Grňa

 

Milí priatelia,
srdečne vás pozývame do Centra Svet možností na workshop „Fraktálna kresba-terapeutická kresba pre každého - Mgr. Ana Bažová Grňa“

 

ČO JE TO FRAKTÁLNA KRESBA:

Fraktálna kresba je špecifický druh arteterapie, ktorú objavila v roku 1990 autorka tejto metódy a psychologička z Ruska Tanzílija Zakirovna Polujahtova. Metóda fraktálneho kreslenia je založená na línii, farbe a nevedomom odtlačku nášho osobného rukopisu, ktorý identifikujeme pomocou kresby a predstavuje množstvo informácií o nás. Samotný ľudský mozog je fraktálny a kreslenie fraktálov prispieva k životaschopnosti (vitalite) našich mentálnych funkcií.

Fraktálna kresba prebieha so zavretými očami. Kreslí sa na papier vo forme A4. Následne sa kresba vyfarbuje. Farby si vyberáme intuitívne alebo podľa ich funkcie.

Fraktálna kresba slúži aj ako diagnostická technika na odhalenie rôznych potenciálov, blokov, osobnostných čŕt, vzťahových problémov, hlboko skrytých často v našom podvedomí. Vzhľadom na to, že túto kresbu realizujeme prevažne so zatvorenými očami, spájame sa s našim podvedomím a naše skryté talenty a bloky sa na kresbe ukážu. Výhodou je zároveň, že v terapeutickej časti, sa potom dá tento odhalený problém, alebo talent terapeuticky riešiť alebo podporiť.
 

 

ÚVOD DO METÓDY FRAKTÁLNEJ KRESBY –
Workshop AUTOPORTRÉT DUŠE

Na workshope úvod do metódy Fraktálnej kresby - Autoportrét duše účastníci kreslia svoju prvú „iniciačnú“ kresbu, tzv. autoportrét duše. Prostredníctvom línie a farby získajú informácie o svojom vnútornom stave. Dá sa povedať, že prvýkrát majú možnosť "vidieť" seba a svoju dušu. Po ukončení kreslenia „iniciačnej“ kresby sa zúčastnení učia kresliť korekčné (terapeutické) kresby. Po workshope sú pripravení kresliť vlastný fraktálny cyklus.
Počas kreslenia a vyfarbovania ( podľa pravidiel metódy) sa myšlienky na krátko zastavia, otvárame sa tvorivému potenciálu v sebe a vtedy máme pocit, že všetky problémy sú riešiteľné.
Na workshope Autoportrét duše máte možnosť spoznať Fraktálnu kresbu podľa uľahčeného programu, tzv. intuitívny cyklus, ktorý slúži na spoznávanie, je terapeutický, ale zároveň nenáročný a dá sa s ním ľahko pracovať s deťmi v školách.

 

Lektorka: Mgr. Ana Bažová Grňa

Workshop vedie psychologička a telová terapeutka Mgr. Ana Bažová Grňa, certifikovaná lektorka v Metóde Fraktálnej kresby. Psychologička, pôvodom zo Srbska. Skúsenosti zo školskej psychológie, práca s drogovo závislými a 15 ročná prax väzenského psychológa. Špecializácia - telová psychoterapia, Regresná terapia, Arteterapia Fraktálnou kresbou, ktorú som sa v roku 2015 učila v Srbsku priamo u autorky metódy Tanzílii Polujachtovej.
Viacej informácií: https://www.fraktalnakresba.sk/


Maximálny počet účastníkov: 20 osôb.
Odporúčame priniesť vlastnú sadu pasteliek s najmenej 24 odtieňmi farieb.
Dátum a čas:  3.8.2019 od 10-17 hod.

 

Miesto: Centrum Svet možností, Tehelná 25, Bratislava pozri na mape

V našich priestoroch sa prezúvame - k dispozícii sú papučky, alebo si prineste vlastné prezuvky. Ďakujeme :)

 

CENA: 80,- €
 (po vyplnení registračného formulára vám zašleme platobné podmienky na zaplatenie zálohy vo výške 40,- €)

 

 

Viac informácií: tel. 0908 741 211 - Andrejka
seminare@svetmoznosti.sk

 

 

Registrácia je nutná,

rezervujte si miesto vyplnením prihlasovacieho formulára:

Prihlásenie 

The number of spaces you wish to reserve.
The email to associate with this registration.

 

  • Aktuálne informácie pozrite na facebooku