Prednášky a semináre

Domov / Prednášky a semináre / Prírodné staviteľstvo - Peter Skořepa
08 Dec. 2019

Prírodné staviteľstvo - Peter Skořepa

 

Radi by ste postavili zdravý a cenovo dostupný dom?
Radi by ste si zlepšili vnútornú klímu domu hlinenými omietkami?
Zaujímajú Vás sťahovatelné domy a jurty?

Pozývame Vás na seminár, na ktorom sa budeme venovať výhodám a nevýhodám stavebných a izolačných materiálov, tvarov stavieb. Povieme si, kde nakúpiť aký materiál a ako, kde a prečo postaviť slamený domček, nízkoenergetický, pasívny alebo sťahovatelný dom...Stále viac používaným materiálom v prírodnom staviteľstve je slama a hlina. Tieto materiály sú veľmi lacné, ale je dobré vedeť ako a kde ich správne použiť, aby vydrželi, nešli do nich miši   a fungovali tak, ako si prajeme. Podľa spôsobu ich použitia môže prudko narásť pracnosť na stavbe. Niekoľko možných rôznych konštrukcií a ako si ušetriť veľa práce a peňazí si ukážeme na príkladoch a chybách niekoľkých stavieb.

 

Preberieme praktickú stavbu slameného  domčeka nejefektivnější technikou, ktorá šetrí čas, rieší problémy s hlodavci, prievzdušnosťou, horlavosťou a výrobu vlastných omietok a tehál (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Preberieme zoznamy dodávateľov, kde a čo kúpiť, čo sa oplatí si nechať vyrobiť a kedy sa mi oplatí stavba svojpomocne. Seminár bude vedený prevažne z pohľadu staviteľa, teda plný jednoduchých a praktických postrehov. 

 

Seminář povede: Petr Skořepa 

Navrhl a postavil jsem již několik domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat?

Dátum a čas:  17.3.2019 od 9.00-18.00 hod.

 

Miesto: Centrum Svet možností, Tehelná 25, Bratislava pozri na mape

V našich priestoroch sa prezúvame - k dispozícii sú papučky, alebo si prineste vlastné prezuvky. Ďakujeme :)

 

CENA: 80€

 

Podrobné informacie k akci na stánke Ekovesnice. Nutná registrácia:
http://ekovesnice.cz/1315-prirodne-stavitelstvo-bratislava-sk.html

 

  • Aktuálne informácie pozrite na facebooku